28. června 2024

Český výrobce bezpilotních letadel Primoco UAV oznamuje novou zakázku. Do Asie dodá dva stroje pro letovou kalibraci navigačních zařízení.

Český výrobce bezpilotních letadel Primoco UAV oznámil další nový kontrakt. Zákazníkovi z Asie dodá dva stroje One 150 plně vybavené pro kontrolu, kalibraci a vyhodnocování letištních navigačních zařízení. Hodnota transakce činí 2,5 milionu eur (62 milionů korun). 

Oznámení přichází krátce po získání rekordní objednávky na 24 bezpilotních letadel za celkem 18 milionů eur (450 milionů korun). 

„Nový kontrakt potvrzuje, že bezpilotní systémy jsou stále častěji poptávané nejen ve vojenské oblasti či bezpečnostních a záchranných složek, ale také pro poskytování civilních leteckých prací,“ 

uvedl generální ředitel Primoco UAV Ladislav Semetkovský s tím, že společnost jen v červnu oznámila nové zakázky za více než půl miliardy korun. Za celý letošní rok očekává objednávky na 50 až 60 bezpilotních letadel v celkové hodnotě okolo jedné miliardy korun.

V případě kalibrace letištních navigačních zařízení, jako jsou ILS/VOR/DME/TACAN/COM, a také vizuálních systémů, jako je PAPI/VASI, jsou bezpilotní letadla Primoco UAV schopna plně nahradit stroje s posádkou. Stejně vysoké kvality výstupu v požadovaném standardu ICAO přitom dosahují při výrazně nižších pořizovacích i provozních nákladech.

Sdílet článek: