10. června 2024

Primoco UAV ohlásilo největší zakázku ve své historii. Za 24 bezpilotních letounů utrží 450 milionů korun.

Praha, 10. června 2024 – Český výrobce bezpilotních letadel Primoco UAV SE získal dosud největší zakázku od svého vzniku. Zákazníkovi z regionu Evropa dodá celkem 24 strojů Primoco One 150 v celkové hodnotě 18 milionů eur (v přepočtu 450 milionů korun). 

Tucet letadel je podle generálního ředitele společnosti Ladislava Semetkovského připraven na dodání v tomto měsíci, zbylých 12 strojů Primoco dokončí a dodá v průběhu druhé poloviny letošního roku. 

Podle Semetkovského je rekordní zakázka významným krokem na cestě k naplnění letošního výhledu hospodaření společnosti. Ten pro celý rok 2024 počítá s uzavřením nových kontraktů na celkem 50 až 60 letounů a tržbami na úrovni 0,9 – 1,1 miliardy korun. 

Paralelně vedeme se zákazníky z veřejného i soukromého sektoru řadu jednání o objednávkách na desítky nových bezpilotních strojů, z nichž některé se již nacházejí krátce před dokončením a podpisem smluv,“ 

říká Semetkovský s tím, že poptávka po bezpilotních letadlech zůstává vysoká a do budoucna má segment bezpilotního letectví nadále globálně růst.

Sdílet článek: