15. srpna 2023

Akcionáři Primoco UAV navýšili prodejem akcií free float o 2,5 procentního bodu. Nově se volně obchoduje již s 18 % akcií firmy.

 
Hlavní akcionáři Primoco UAV SE dnes prostřednictvím trhu START Burzy cenných papírů Praha prodali 120 000 kusů akcií a navýšili tak podíl volně obchodovaných akcií firmy (tzv. free float) o více než 2,5 procentního bodu na téměř 18 %. Společnost tak tímto krokem přiblížila svůj free float hranici 25 %, kterou burza pro veřejně obchodované firmy obecně doporučuje.

Generální ředitel a zakladatel Primoco UAV v rámci transakce prodal 55 tisíc kusů cenných papírů v celkové hodnotě 37,95 milionu korun. Jeho majoritní vlastnický podíl ve společnosti tak nově činí 58,1 %.

Druhý největší akcionář Primoco UAV, kterým je spoluzakladatel společnosti a člen její dozorčí rady Gabriel Fülöpp, prostřednictvím burzy prodal 65 tisíc kusů cenných papírů v celkové hodnotě 44,85 mil. Kč. Fülöpp ve společnosti nyní drží 24% podíl.

Oba hlavní akcionáři v souvislosti s uskutečněním transakce deklarovali, že nadále plánují v Primoco UAV držet významnou majoritu a budou českého výrobce špičkových bezpilotních letounů dále z pozice vlastníků a členů managementu dynamicky rozvíjet tak, aby naplnil svůj mimořádný růstový potenciál, který nyní má.

Sdílet článek: